Folklórna módna show, v ktorej sa spája tradícia s inováciou

19.00 h estrádna sála Dumu kultúry
Mišena Juhász – svadobná kolekcia, modrotlač a šperky
Módna návrhárka vyštudovala odevný dizajn na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave. Vo svojej tvorbe sa snaží nachádzať krásu v slovenskom folklóre a ľudovej kultúre. Ako jedna z mála sa venuje navrhovaniu a realizácii odevov a doplnkov prevažne z modrotlače. Vytvára si aj vlastné, autorské látky a pomocou experimentovania posúva hranice tejto tradičnej techniky farbenia látok v indigu.
Dominika Sakmárová – krojové súčiastky v súčasnej móde
Ľudové kroje, najmä tie spopod Spišského hradu zbiera, opravuje, ale aj šije nové. Folklór promuje na sociálnych sieťach, ale i pri svojich pobytoch v zahraničí. Záleží jej na tom, aby sa toto tradičné oblečenie stalo súčasťou moderného šatníka a mohlo sa tak ďalej rozvíjať.
Zuzana Barčáková
Na prehliadke budú použité šperky a doplnky z viacerých kolekcií inšpirovaných ženami z histórie, ktoré sa odmietli podriadiť osudu, životu a dobe a tiež svadobné kúsky z kolekcii Valentína a Olívia. Sú to ženy s nespútanou dušou, ktoré našli odvahu prežiť svoj život podľa vlastných pravidiel, noriem a estetických kritérií. Prezentujú sebavedomie postavené na ľudských cnostiach, charizmatickú ženskosť a nadčasovosť. Neprispôsobovať sa trendom, ale určovať ich. Nenapodobňovať krásu, ale žiť ju. Uveriť vo vlastné ja a vytvoriť svoj úprimný obraz, ktorý ustojí viac než jednu módnu sezónu. To je posolstvo prevtelené do šperkového seriálu o ženách a pre ženy.

účinkujú – CreDance – tanečná skupina, Mgr. Martina Ťasková, DiS.art, Ľudová Hudba FS Vranovčan, FS Vranovčan
Réžia programu: Mgr. art. Vladimír Michalko
Vstupné : 10€ - pokladňa Domu kultúry